Samarqand viloyati Payariq tumanda sayyor qabul o‘tkazilgan
2021 yiling 23 yanvar kuni Samarqand viloyatining Payariq, Ishtixon, Qo‘shrabot va Oqdaryo tumanlari aholisi uchun Samarqand viloyati IIB boshlig‘ining o‘rinbosari polkovnik R.A.Ashrapov rahbarligida Payariq tumani 28-son bolalar musiqa va sanʼat maktabi binosida sayyor qabul o‘tkazildi.
Sayyor qabul davomida asosiy eʼtibor, murojaat bilan kelgan fuqarolarning muammolarini joyida hal etish va ularga huquqiy maslahatlar berishga qaratilib, buning uchun tuman hokimligi vakillari, jamoat birlashmalari hamda tuman IIB rahbariyati qatnashishlari taʼminlandi.
Qabul jarayonida jami 13 nafar fuqarolar turli sohalar bo‘yicha murojaat qilishdi, shundan gaz, elektr energiyasi masalasi bo‘yicha 8 ta, tergovga qadar tekshiruv va tergov harakatlari bo‘yicha 5 ta murojaatlar kelib tushgan, ulardan 4 tasi joyida ijobiy hal qilindi, qolganlari ijroga qaratildi.
Hozirgi vaqtda tasdiqlangan reja asosida viloyatning barcha tuman va shaharlarida sayyor qabullar o‘tkazilishi davom etmoqda.

В Пайарикском районе Самаркандской области проведён выездной прием граждан
23 января текущего года со стороны Заместителя начальника УВД Самаркандской области-начальником Следственного управления полковником Р.А.Ашраповым был проведён выездной прием граждан, для жителей Пайарикского, Кушрабатского, Акдаринского и Иштихонского районов который состоялся в здании детской музыкальной школы № 28 Пайарикского района Самаркандской области.
В ходе выездного приема граждан основное внимание было уделено решению проблем граждан на месте и предоставлению им юридических консультаций, в котором приняли участие представители хакимията, общественных объединений и руководителей Органов внутренних дел.
Начальником Следственного управления при УВД Самаркандской области полковником Р.А.Ашраповым было принято 13 граждан по различным вопросам 8 обращений граждан касались вопросов газа, света, 5 обращений касались вопросов доследственной проверки и следственных действий. По 4 обращениям граждан были решены положительно одно было взято на контроль для исполнения.
В настоящее время на основании утвержденного плана во всех районах Самаркандской области продолжаются выездные приемы граждан.