Buxorodagi sayyor qabul - Tergov boshqarmasi boshlig‘i Shofirkon tumanida.
Joriy yilning 11 fevral' kuni Buxoro viloyati IIB boshlig‘ining o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i podpolkovnik B.Z.Sharipov tomonidan Shofirkon tumani 3 sektor shtabi binosida tuman aholisi ishtirokida sayyor qabul o‘tkazildi.
Qabulda 20 nafarga yaqin fuqarolar ijtimoiy-maishiy, sog‘liqni saqlash va boshqa masalalarda murojaat qildilar.
Ta'kidlash lozim, murojaatlarning ko‘pchiligi imtiyozli kredit olish, tadbirkorlikni boshlash, uy-joy bilan ta'minlash masalalari bilan bog‘liq bo‘ldi.
Viloyat IIB boshlig‘ining o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i podpolkovnik B.Z.Sharipov har fuqaroning murojaati bilan atroflicha tanishib, ularga qonuniy yechim topish borasida mutasaddi rahbarlarga topshiriqlar berdi.

Выездной приём в Бухарской области- начальник Следственного управления в Шофирканском районе.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 11 февраля 2020 года начальником Следственного управления при УВД Бухарской области подполковником Шариповым Б.З, был проведен выездной прием для населения Шофирканского района в здании штаба 3-сектора района.
В ходе выездного приема, подполковник Шарипов Б.З. принял более 20 граждан, обращени которых в основном состояли в разрешении проблем с кредитами, предпринимательством и обеспечением жилья. Подполковник Шарипов Б.З. лично рассмотрев поступившие обращения, дал соответствующие поручения ответственным руководителям района.