Tergov departamentining ko‘rsatmasiga asosan joriy yilning 11 mart kuni Jizzax viloyati IIB boshlig‘ining o‘rinbosari - Tergov boshqarmasi boshlig‘i podpolkovnik M.A.Sattarov tomonidan Zomin tumani Yoshlar markazi binosida sayyor qabul o‘tkazildi. Sayyor qabul davomida jami 12 nafar fuqarolar qabul qilinib, ularning murojaatlari tinglandi.
Murojaatlarning 7 tasi shu joyning o‘zida qanoatlantirildi va sayyor qabul davomida 2 nafar fuqarolarning tumanda faoliyat yuritayotgan korxonalardagi bo‘sh ish o‘rinlariga joylashishlari ta'minlandi. Qolgan murojaatlar ijroga qaratilib, tegishli tashkilot mutasaddilariga ko‘rsatmalar berildi.
Murojaatlarning aksariyat qismi fuqarolik pasporti masalasida, ish haqini undirish, davolanish uchun moddiy yordam olish, kredit rasmiylashtirish, ishga joylashtirish va oldi berdi masalasida bo‘ldi.
Shuningdek, shu joyning o‘zida mahalla faollari va keng jamoatchilikni jalb qilgan holda jinoyatchilikni oldini olish bo‘yicha targ‘ibot yig‘ilishi o‘tkazilib, hozirgi kunda ko‘p uchrayotgan jinoyatlarning ko‘rinishi va ularning qurboniga aylanib qolmaslik bo‘yicha zarur tushunchalar berildi.
Hozirda tasdiqlangan reja asosida Jizzax viloyati IIB boshlig‘ining o‘rinbosari podpolkovnik M.A.Sattarov tomonidan viloyatning barcha shahar va tumanlarida sayyor qabullar o‘tkazilishi davom etmoqda.

Выездной приём в Джизакской области, на приёме население Заминского района
В целях исполнения указания руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 11 марта 2020 года заместителем начальника УВД Джизакской области – начальником Следственного управления подполковником Саттаровым М.А. был произведен выездной приём для граждан Заминского района в здании Центра молодёжи района.
В ходе приёма подполковник Саттаров М.А. принял 12 граждан, обращения 7 граждан были разрешены на месте, 2 граждан были трудоустроены в местные предприятия, обращения остальных граждан были направлены в соответствующие органы, исполнение которых взято под контроль.
По результатам приёма было установлено, что большинство жителей обратились по вопросам получения гражданских паспортов, трудоустройства, получения социальной помощи при лечении болезни, оформления кредита и разрешения долговых отношений.
На сегодняшний день, на основании утвержденного плана, выездные приемы начальника Следственного Управления при УВД Джизакской области – подполковника Саттарова М.А. продолжаются, в ходе которых запланировано осуществление приема граждан во всех городах и районах Джизакской области.