Poytaxtimizing aholisining maummolari va munozarali savollarin aniqlash va ularni hal qilish maqsadida, 2020 yil 10 yanvar kuni Toshkent shahar IIBB huzuridagi Tergov boshqarmasi boshlig‘i polkovnik Z.Alimov tomonidan, Mirobod tumanida sayyor qabul o‘tkazildi.
Qabul davomida polkovnik Z.Alimov 8 nafar fuqaroni qabul qilib, ularni shaxsan o‘zi tinglab, murojaatlarning aksariyati joyda qanoatlantirilib, qolgan murojaatlar bo‘yicha tuman Tergov bo‘limi rahbariyatiga aloxida ko‘rsatmalar berib, ularning ijrosini nazoratga oldi.
Shuningdek, qabul davomida 4 nafar 16 yoshga to‘lgan yoshlarga O‘zbekiston Respublikasi fuqarosi pasportlari tantanaviy ravishda berildi.

Выездные приёмы начальника Следственного управления при ГУВД города Ташкента продолжаются.
В целях выявления и решения проблем и спорных вопросов населения столицы, 10 января 2020 года начальником Следственного управления при ГУВД города Ташкента полковником Алимовым З. в Мирабадском районе осуществлен выездной приём граждан.
В ходе приёма полковник Алимов З. выслушал обращения 8 граждан, большинство которых были решены на месте, а по некоторым обращениям лично дал соответствующие поручения и взял их исполнение под личный контроль.
Кроме этого, 4 гражданам, достигшим 16-летнего возраста торжественно были вручены паспорта гражданина Республики Узбекистан.