Buxoroda sayyor qabullar davom etmoqda.
Murojaatlarning 8 tasi shu joyning o‘zida qanoatlantirildi va qolgan murojaatlar ijroga qaratilib, tegishli tashkilot mutasaddilariga ko‘rsatmalar berildi hamda zarur hujjatlar rasmiylashtirildi.
Murojaatlarni o‘rganish jarayonida ularning aksariyati mahalla hududida joylashgan maktabgacha ta'lim mussasasini qayta rekonstruksiya qilish, mahallaning ichki yo‘llarini qayta ta'mirlash, qishloq vrachlik punktini tashkil qilib, malakali shifokorlarni jalb qilish masalasida ekanligi aniqlandi.
Shuningdek, shu joyning o‘zida mahalla faollari va keng jamoatchilikni jalb qilgan holda jinoyatchilikni oldini olish bo‘yicha targ‘ibot yig‘ilishi o‘tkazilib, hozirgi kunda ko‘p uchrayotgan jinoyatlarning ko‘rinishi va ularning qurboniga aylanib qolmaslik bo‘yicha tushunchalar berildi. Undan tashqari, mahallada istiqomat qiluvchi 4 ta kam ta'minlangan oilalarga moddiy yordam tariqasida oziq-ovqat mahsulotlari va nogironlik aravachalari tarqatildi.

Выездные приёмы в Бухаре продолжаются.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 20 февраля 2020 года начальником Следственного управления при УВД Бухарской области подполковником Шариповым Б.З, был проведен выездной прием для населения района Пешку в махаллинском сходе граждан “Хоркаш”.
В ходе выездного приема, подполковник Шарипов Б.З. принял более 20 граждан, из которых 8 обращений были разрешены на месте, обращения остальных граждан взяты под контроль и в целях исполнения направлены в соответствующие органы.
По результатам приёма было установлено, что большинство жителей просят организовать реконструкцию дошкольных учреждений, реконструкции внутренних дорог и организации медицинского пункта с последующим привлечением квалифицированного медицинского персонала.
Также была проведена правовая пропаганда среди общественности с привлечением активистов махаллей и других жителей, до которых было доведено жертвами каких преступлений чаще всего становятся граждане, в связи с чем были даны соответствующие консультация по предотвращению подобных случаев.
Кроме этого, подполковник Шарипов Б.З. навестил 4 малообеспеченные семьи, которым была оказана материальная помощь.