Navoiy viloyati IIB boshlig‘ining o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i sayyor qabul o‘tkazdi
Joriy yilning 26 iyul kuni Navoiy viloyati IIB boshlig‘ining o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i polkovnik O.A.Xasanov tomonidan Navoiy shahri aholisi ishtirokida sayyor qabul o‘tkazildi.
Fuqarolar bilan muloqot davomida tergov faoliyati, migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish masalalariga oid muammolar hamda huquqbuzarliklar profilaktikasi bo‘linmalari xodimlarining xizmat faoliyati bilan bog‘liq masalalar yuzasidan murojaatlar kelib tushdi.
Polkovnik O.A.Xasanov tomonidan 15 nafar fuqarolar qabul qilinib, 4 ta murojaatni o‘rganib chiqish uchun qo‘shimcha vaqt talab etilganligi bois, aniq muddat va mas’ul xodimlar belgilanib, ijrosi nazoratga olindi. 11 nafar fuqarolarning murojaatlari yuzasidan huquqiy maslahatlar berilib, ariza va shikoyatlarida ko‘tarilgan masalalar shu erning o‘zida ijobiy hal etildi.
Navoiy shahrida o‘tkazilgan sayyor qabul davomida aholini qiynab kelayotgan ayrim ijtimoiy muammolar ham mavjudligi aniqlandi. Xususan, Karmana tumanida joylashgan “Qo‘rg‘ondala” agrofirmasi ish boshqaruvchisi M.E.Sharipov quyonchilik faoliyatini rivojlantirish maqsadida TIF Milliy bankning Navoiy viloyat filialidan kredit olishda muammolarga duch kelayotganligini bildirib, ushbu masalada amaliy yordam berishni so‘radi. Ushbu masalaning ijobiy hal etilishini ta’minlash maqsadida tegishli mutasaddi idoralarning mas’ul xodimlari jalb etilib, murojaatni qanoatlantirish choralari ko‘rildi.
Bugungi kunda tasdiqlangan alohida reja asosida Navoiy viloyati IIB boshlig‘ining o‘rinbosari polkovnik A.O.Xasanov tomonidan viloyatning barcha shahar va tumanlarida sayyor qabullar o‘tkazilishi davom etmoqda.

Заместителем начальника УВД Навоийской области осуществлен выездной прием
Заместителем начальника УВД Навоийской области – начальником Следственного управлением полковником О.А.Хасановым осуществлен выездной приема жителей города Навои.
В процессе непосредственного общения с жителями города Навои, были обращения по вопросам миграции и оформления гражданства, борьбы с преступностью, а также вопросы профессиональной деятельности инспекторов профилактической службы.
В ходе приема, заместитель начальника УВД провёл беседу с 15 гражданами, по поводу возникших у них социальных и бытовых проблем. По четырем из обращений, ответственным лицам были даны соответствующие поручения для полного и всестороннего изучения данных проблем, способов их разрешения. Остальные получили необходимую юридическую консультацию и исчерпывающие ответы.
В ходе выездного приема, были выявлены некоторые социальные проблемы, которые беспокоят население города Навои. В частности, руководитель агрофирмы «Кургантепа» Шарипов Миролим Эсанович, сообщил о возникшей проблеме, связанной с получением кредита в Навоийском филиале Национального банка Республики Узбекистан на разведение кроликов.
С привлечением ответственных работников соответствующих организаций, были даны поручения на разрешение возникших проблем в положительную сторону.
В соответствии с утвержденным графиком прием граждан в городах и районах Навоийской области продолжается.