Ichki ishlar vazirligi xodimlari Koreya Respublikasining Seul shahrida bo‘lib o‘tgan Kiberfiribgarlikka qarshi kurash bo‘yicha 1-Xalqaro konferensiyada ishtirok etdilar
Joriy yilning 13-14 noyabr kunlari Koreya Milliy politsiya agentligida kiberfiribgarlikka qarshi kurash bo‘yicha 1-Xalqaro konferensiya bo‘lib o‘tdi. Unda dunyoning 18 davlatidan, jumladan AQSH, Buyuk Britaniya, Saudiya Arabistoni, Singapur, Avstraliya va O‘zbekistondan tashrif buyurgan huquq-tartibot idoralari, taʼlim muassasalari va xalqaro tashkilotlar vakillari ishtirok etdilar.
Mazkur xalqaro konferensiyaning o‘tkazilishi butun dunyo huquq-tartibot idoralarida kiberfiribgarlik bilan bog‘liq jinoyatlarning dolzarbligidan dalolat beradi. Tashkil etilgan Xalqaro alyans orqali ushbu turdagi jinoyatlarga o‘z vaqtida taʼsir ko‘rsatish uchun xalqaro hamkorlikni yo‘lga qo‘yish zarurligi haqida fikr bildirildi.
Xalqaro konferensiyaning kun tartibida "Transchegaraviy firibgarlik - eski o‘yinning yangi qoidalari" mavzusi keng muhokama qilinib, ishtirokchi davlatlarda kiberfiribgarlik jinoyatlariga qarshi kurashning hozirgi holati, amalga oshirilayotgan ishlar, akademik va professional xususiy sektorlarning harakatlari hamda xalqaro hamkorlikni mustahkamlash bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida fikr almashildi.
Tadbir yakunida kiberfiribgarlikka qarshi kurash bo‘yicha xalqaro alyans tuzish haqida qaror qabul qilindi.

Представители Министерства внутренних дел приняли участие на 1-ой Международной конференции по борьбе с Кибермошенничеством, прошедшей в городе Сеул, Республики Корея
13-14 ноября текущего года в Национальном полицейском управлении Кореи прошла 1-я Международная конференция по борьбе с кибермошенничеством, в которой приняли участие представители правоохранительных органов из 18 стран, включая США, Великобритании, Саудовской Аравии, Сингапур, Австралии и Узбекистана, а также преподаватели университетов и международных организаций.
Проведение данной конференции говорит о том, что правоохранительные органы во всем мире осознают серьезность преступлений, связанных
с кибермошенничеством и, посредством организованного Международного альянса, были высказаны предложения по вопросам необходимости создания международного сотрудничества в целях реагирования на данный вид преступления.
Повесткой дня данной конференции стала тема: «Трансграничное мошенничество - новые правила старой игры». Страны-участницы поделились текущим статусом и мерами противодействия кибермошенническим преступлениям в каждой стране, были обсуждены действия академического и профессиональных частных секторов и меры по укреплению международного сотрудничества.
По итогам мероприятия было принято решение о создании Международного альянса по борьбе с кибермошенничеством, что поднимет на новый уровень борьбу с мошенничеством.