Qarz tufayli kelib chiqqan janjal pichoqbozlik bilan tugadi.
Samarqand. 2019 yil 03 dekabr kuni taxminan soat 12:30 larda Samarqand tuman Konigil mahallasi hududida fuqaro 32 yoshli A.X. va 33 yoshli F.N.lar o‘zaro qarz oldi-berdi masalasida janjallashib, F.N. muqaddam A.X.dan olgan 2.000.000 so‘m miqdoridagi pullarni qaytarib bermaganligi sababli, A.X. qo‘lidagi oshxona pichog‘i bilan F.N.ga tan jarohati yetkazgan, natijada F.N. tan-jarohati olib shifoxonaga murojaat qilgan. Sud-tibbiy ekspertiza xulosasiga ko‘ra, fuqaro F.N.ga og‘ir tan jarohatlari yetkazilganligi ko‘rsatilgan.
Mazkur holat yuzasidan tuman IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 1-qismi (qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Dastlabki tergov jarayonida A.X.ga nisbatan ushbu modda bilan ayblov e'lon qilinib, munosib xulq atvorda bo‘lish to‘g‘risida tilxat ehtiyot chorasi qo‘llanilgan. Hozirda jinoyat ishi bo‘yicha ayblov xulosasi tuzilib, sudlov organiga yuborilgan.

Истребование долга - 2 миллионов сум переросло в поножовщину.
Самарканд. 3 декабря 2019 года, примерно в 12:30 часов в Конигилском районе Самаркандской области, знакомые 32-летний А.Х. и 33-летний Ф.Н. учинили между собой ссору из за не возврата со стороны Ф.Н. денежного долга в размере 2 миллионов сум А.Х. В ходе ссоры, А.Х. кухонным ножом нанес Ф.Н. телесные повреждения, в результате чего последний с полученными повреждениями обратился в медицинское учреждение. Согласно заключению судебно-медицинской экспертизы Ф.Н. получил тяжкие телесные повреждения.
По данному факту Следственным отделом при районном ОВД возбуждено уголовное дело по ч.1 ст. 140 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений). В ходе расследования А.Х. было предъявлено обвинение по соответствующим статьям и избрана мера пресечения в виде «подписки о надлежащем поведении». В настоящее время уголовное дело с обвинительным заключением направлено в суд по подсудности.