Oʼgʼirlik sodir etgan shaxs tergov yoʼli bilan aniqlandi
Toshkent viloyati. 2020 yilning 06 avgust kuni soat 09:00 da nomaʼlum shaxs oʼzganing mol-mulkini talon-toroj qilish maqsadida, Nurafshon shahar Maʼrifat mahallasidagi 29 yoshli N.S.,ning (ayol) xonadoniga kirish eshigini ochiqligidan foydalanib, ushbu xonadonga gʼayriqonuniy ravishda kirib, uy ichidan 30.599.000 soʼm va 100 АQSh dollari miqdoridagi pullarini oʼgʼirlab hodisa joyidan yashiringan.
Mazkur holat yuzasidan Nurafshon shahar IIB huzuridagi Tergov boʼlinmasi tomonidan nomaʼlum shaxsga nisbatan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi “g” bandi (oʼgʼirlik) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan.

Лицо совершившее кражу установлено в ходе следствия
Ташкентская область. 06 августа 2020 года примерно в 09:00 часов неизвестное лицо с целью завладения чужого имущества, воспользовавшись тем, что дверь дома 29-летней Н.С., расположенного в махаллинском сходе граждан Маърифат города Нурафшан, откуда похитил 30.599.000 сум и 100 долларов США, после чего скрылся с места происшествия.
По данному факту Следственным отделением при ОВД города Нурафшан в отношении неизвестного лица было возбуждено уголовное дело по п. «г» ч.2 ст.169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (кража).
Предпринятыми мерами было установлено что данное преступление совершил 31-летний А.Н.
По уголовному делу А.Н. привлечен в качестве подозреваемого. Предварительное следствие продолжается.