2018 yil 1 avgust kuni taxminan soat 18:00da N.K. va uning o‘g‘li I.K.lar Qashqadaryo viloyat Koson tuman hududida o‘zaro janjal oqibatida R.B. va uning ukalari A.B., I.B. va B.B.larning tanasini turli joylariga o‘tkir tig‘li jism va tayoq bilan urib, og‘ir tan jarohatlari etkazilishi natijasida kasalxonaga yotqizilganlar. N.K. va I.K.lar ushlanganlar.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 3-qismi “a” bandi (ikki yoki undan ortiq shaxsga nisbatan qasddan badanga og‘ir shikast etkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan bo‘lib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Нанесение тяжкого телесного повреждения
1 августа 2018 года, примерно 18:00 часов граждане Н.К. и И.К. возле магазина в Касанском районе Кашкадарьинской области, на почве возникшей ссоры с гражданами Р.Б., А.Б., И.Б. и Б.Б. нанесли им телесные повреждения палкой и острым предметом по различным частям тела, тем самым причинили тяжкие телесные повреждения. В результате произошедшего Р.Б., А.Б., И.Б. и Б.Б., были госпитализированы, а Н.К. и И.К. задержаны.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктом «а» части 3 статьи 104 (умышленное тяжкое телесного повреждения, причиненное двум или более лицам) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.