Oʼsmirlar orasidagi pichoqbozlik, jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan.
Аndijon. 2020 yilning 06 mart kuni soat 18:00 da Аndijon shahar Tiklanish koʼchasida 17 yoshli Sh.А. va 19 yoshli I.Q.,lar oʼzaro tortishib, janjallashib qolganlar, janjal vaqtida Sh.А., yonida boʼlgan pichoq bilan I.Q. ning biqin qismiga urib jarohat yetkazgan. Natijada I.Q., kasalxonaga yotqizilgan.
Mazkur holat yuzasidan Аndijon shahri boʼyicha IIO FMB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 1-qismi bilan (qasddan badanga ogʼir shikast yetkazish) jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan. Tergov harakatlari davomida pichoq oʼrnatilgan tartibda olingan, Sh.А., gumon qilinuvchi tariqasida jalb qilingan va ehtiyot chorasini qoʼllash masalasi koʼrilmoqda.
Hurmatli fuqarolar, shu kabi holatlarni oldini olish maqsadida, farzandlaringiz yonida sovuq qurol olib yurgan yoki yurmaganligini tekshirib nazorat qilib turishingizni soʼraymiz.

Поножовщина между подростками, возбуждено уголовное дело.
Андижанская область. 06 марта 2020 года примерно в 18:00 часов на улице “Тикланиш” горда Андижан в результате спора между 17-летним Ш.А. и 19-летним И.К., произошла ссора в ходе которой Ш.А. ударил ножом в бок И.К., в результате чего И.К. доставлен в медицинское учреждение.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД города Андижан возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений) в ходе расследования изъят нож, Ш.А., привлечен в качестве подозреваемого. Предварительное следствие продолжается, рассматривается вопрос об избрании меры пресечения в отношении Ш.А.
Уважаемые граждане, в целях пресечения подобных деяний, просим Вас проверять и взять под контроль своих детей на факт ношения при себе холодного оружия.