Ko‘p miqdordagi tovarlar o‘zlashtirildi, tergov olib borilmoqda.
Toshkent viloyati. 2020 yil 02 fevral' kuni Turkmaniston Respublikasi fuqarosi 54 yoshli M.B. Toshkent tumani IIBga ariza bilan murojaat qilib, unda 2019 yilning iyul' oylarida 38 yoshli U.M. bilan kelishib, O‘zbekiston Respublikasiga jami 22 ta vagon “Gaza beton” g‘ishtlarni keyinchalik sotish maqsadida Toshkent tumanidagi omborlardan biriga tushurib, keyinchalik ulardan umumiy qiymati 501.812.800 so‘mlik 7 ta vagon “Gaza beton” g‘ishtlarni talon-taroj qilib, sotib yuborilayotganligi holati yuzasidan, U.M.,ga nisbatan qonuniy chora ko‘rishni so‘ragan.
Mazkur holat yuzasidan Toshkent tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 167-moddasi 3-qismi “a” bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Dastlabki tergov olib borilmoqda.

Расхищен товар, на крупную сумму, ведется следствие.
Ташкентская область. 02 февраля 2020 года гражданин Туркменистана 54-летний М.Б. обратился с заявлением в ОВД Ташкентского района, указав что в июле 2019 года договорился с 38-летним У.М. о поставке на территорию Узбекистана 22 вагонов “газобетонных” кирпича с последующей реализацией, после прибытия товара У.М. расположил на хранение на одном из складов в Ташкентском районе, откуда были расхищено 7 вагонов “газобетонных” кирпича на сумму 501.812.800 сум и по сей день данная сумма ему не выплачена.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Ташкентского района в отношении У.М. было возбуждено уголовное дело по п. “а” ч.3 ст.167 уголовного кодекса Республики Узбекистан (хищение путем присвоения или растраты), ведется предварительное следствие.