Xivada “Lasetti” va “Damas” rusumli avtomashinalar o‘rtasidagi YTH
Xorazm. 2020 yilning 24 may kuni soat 17:30 da haydovchi 18 yoshli B.S., avtotransport vositasini boshqarish huquqini beruvchi hujjatlarisiz otasi O.X., ga tegishli bo‘lgan “Lasetti” rusumli avtomashinani Xiva tumani “Oq ko‘l” mahallasidan o‘tgan 4R-157A-sonli avtomobil' yo‘lining 15 kilometrida boshqarib borayotib, yo‘lning qarama-qarshi yo‘nalishiga chiqib, shu yo‘nalishda harakatlanib kelayotgan 35 yoshli B.V.,ning boshqaruvidagi “Damas” rusumli avtomashina bilan to‘qnashib, yo‘l-transport hodisasi sodir qilgan.
Natijada “Damas” rusumli avtomashinasi haydovchisi B.V hamda yo‘lovchilar 19 yoshli O.J. va 32 yoshli I.X., lar tan jarohati bilan tuman tibbiyot birlashmasiga yotqizilgan, O.J.,ga ko‘rsatilgan tibbiy muolajalarga qaramasdan shifoxonada vafot etgan.
Holat yuzasidan Xiva tumani IIB huzuridagi Tergov guruhi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi (odam o‘limiga sabab bo‘lgan transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Hozirda tergov xarakatlari olib borilmoqda.

В Хивинском районе столкнулись “Laсetti” и “Damas”
Хорезмская область. 24 мая 2020 года примерно в 17:30 часов 18-летний Б.С. управляя автомобилем марки “Laсetti”, принадлежащим его отцу О.Х. без соответствующих документов, на 15 километре автомобильной дороги 4Р-157А, пролегающей по территории махаллинского схода граждан Хивинского района, не предприняв меры предосторожности, выехал на встречную полосу движения, где столкнулся с едущим по тому направлению автомобилем марки “Damas”, находящегося под управлением 35-летнего Б.В.
В результате столкновения водитель автомобиля марки “Damas” Б.В. и его пассажиры 19-летняя О.Ж. и 32-летняя И.Х. с телесными повреждениями были доставлены в медицинской учреждение, где О.Ж. несмотря на усилия врачей скончалась.
По данному факту Следственной группой при ОВД Хивинского района возбуждено уголовное дело по ч.2 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее смерть человека) в настоящее время ведется предварительное следствие.