Yo‘l-transport hodisasi oqibatida to‘qqiz nafar shaxs tan jarohatlari olishdi
Tergov departamenti ma’lum qiladi: joriy yilning 31 oktabr kuni soat 21-40 da fuqaro N.X. o‘zining boshqaruvidagi fuqaro Sh.J.ga tegishli “Lasetti” rusumli avtomashinasini ishonchnoma orqali Qarshi-Yettitom 4R87 avtomobil yo‘lining Yettitom yo‘nalishi bo‘ylab boshqarib borayotib, ushbu yo‘lning 50 kilometrida, qarama-qarshi yo‘nalishdan harakatlanib kelayotgan fuqaro R.Z. boshqaruvidagi MChJga tegishli “Neхia” rusumli avtomashinani yo‘liga chiqib ketgan holda, yo‘l-transport hodisasini sodir qilgan.
Natijada “Neхia” avtomashina haydovchisi R.Z. va yo‘lovchilar S.U., E.R., S.K.lar hamda “Lasetti” avtomashina haydovchisi N.H. va yo‘lovchilar D.S., M.R., G.N., N.N.lar tan jarohatlari olib shifoxonaga murojaat etishgan.
Mazkur holat yuzasidan Qarshi tuman IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan tergovga qadar tekshiruv harakatlari o‘tkazilmoqda va natijasiga ko‘ra Jinoyat-protsessual kodeksining 329-moddasi tartibida qonuniy qaror qabul qilinishi ta’minlanadi.

В результате дорожно-транспортного происшествия девять человек получили телесные повреждения
Следственный департамент сообщает: 31 октября 2019 года, примерно в 21:40 часов, гражданин Н.Х. управляя на основании нотариальной доверенности транспортным средством марки «Lasetti» принадлежащего гражданину Ш.Ж., направляясь по маршруту Карши-Еттитом по трассе 4R87 по направлению в Еттитом, на 50 километре данного участка автомобильной дороги выехав на встречную полосу совершил дорожно-транспортное происшествие с автомашиной марки «Neхia» принадлежавшего ООО под управлением гражданина Р.З.
В результате дорожно-транспортного пришествия водитель автомобиля “Neхia” гражданин Р.З. и его пассажиры С.У., Е.Р., С.К., водитель автомобиля «Lasetti» гражданин Н.Х. и его пассажиры Д.С., М.Р., Г.Н. и Н.Н. с полученными различного рода телесными повреждениями обратились в клиническую больницу.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Каршинского района Кашкадарьинской области проводится доследственная проверка, по результатам которого в порядке статьи 329 Уголовно-роцессуального кодекса будет обеспечено принятия законного решения.