Farg‘ona viloyati. 2021 yilning 27 aprel kuni soat 18:45 larda 38 yoshli A.Sarvar ukalari 36 yoshli A.Sardor, 32 yoshli A.Shoxidjon, 28 yoshli N.Nizomjonlar bilan bir guruh bo‘lib Furqat tumani Bekobod qishlog‘ida joylashgan jamoat joyi hisoblangan “Neʼmatjon ota” choyxonasi oldida 28 yoshli M.Xurshidjonni haqorat qilib, hech bir sababsiz urib do‘pposlayotganlarida, ularning bezorilik harakatlarining oldini olmoqchi bo‘lgan fuqaro 28 yoshli A.Qurbonaliga ham faol qarshilik ko‘rsatib, tanasining turli joylariga urib jarohat yetkazganlar.
Mazkur holat yuzasidan Furqat tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan A.Sarvar, A.Sardor, A.Shoxidjon va N.Nizomjonlarga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi 3-qismi “g” bandi (bezorilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, protsessual tartibda ushlanganlar.
Tergov harakatlari davomida, aka-ukalar o‘zlarining ko‘rsatmalarida N.Nizomjon M.Xurshidjon bilan sinfdosh bo‘lib, taxminan 2 oy oldin ularga tegishli ushbu choyxonaga kelgan vaqtida oshxona idishlarini sindirib qo‘yib, ular bilan nizoga borib ketib qolganligi, u yana ushbu choyxonaga kelgan vaqtida A.Sarvarning esiga eski adovat tushib qolib, M.Xurshidjonga jarohat yetkazganliklari maʼlum bo‘lgan.

В результате старой вражды старшего брата с потерпевшим, перед законом ответят и остальные братья
Ферганская область. 27 апреля 2021 года примерно в 18:45 часов 38-детний А. Сарвар вместе со своими братьями 36-летним А. Сардором, 32-летним А. Шохиджоном, 28-летним Н.Низомжоном, будучи около чайханы “Неъматжон ота” расположенной в селе Бекобод Фуркатского района, пренебрегая правилами поведения в обществе, без какой на то либо причины завязали ссору с 28-летним М.Хуршиджоном, в результате которой начали наносить ему телесные повреждения по различным частям его тела, увидев данный инцидент, с целью разнять молодых людей в данную ссору вмешался 28-летний А.Курбонали, которому в результате также были нанесены телесные повреждения.
По данному факту со стороны Следственного отдела при ОВД Пастдаргомского района в отношении А. Сарвара, А. Сардора, А. Шохиджона и Н. Низомжона было возбуждено уголовное дело по п. “г” ч. 3 ст. 277 (хулиганство связанное с сопротивлением гражданам, пресекающим хулиганское поведение) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ходе следственных действий было установлено, что причиной хулиганский действий братьев послужил тот факт, что примерно 2 месяца назад М.Хуршиджон являющийся одноклассником Н.Низомжона в момент посещения вышеуказанной чайханы принадлежащий зачинщикам инцидента, поссорился и разбил посуду, в результате чего в момент повторного посещения М.Хуршиджоном чайханы А.Сарвар вспомнив прошлый инцидент завязал с ним ссору и нанес ему телесные повреждения.