Ogʼir tan jarohatlari bilan yakunlangan mehmondorchilik
Toshkent viloyati. 2020 yilning 22 iyunь kuni taxminan soat 23:00 da 41 yoshli T.Sh. tanishi Oqqoʼrgʼon tumani «Zarbdor» MFY da yashovchi 40 yoshli M.R., ni (ayol) uyiga kelgan vaqtida, ushbu mahallada yashovchi 29 yoshli Sh.Yu. bilan oʼrtalarida kelib chiqqan oʼzaro kelishmovchilik yuzasidan janjallashganliklari oqibatida T.Sh., ning yuz qismi va badaniga qoʼli bilan urib, oyogʼi bilan tepib, tan jarohati yetkazgan.
Natijada T.Sh. olgan tan jarohatlari bilan tumani tibbiyot birlashmasiga murojaat qilgan. Sud tibbiy ekspertiza xulosasiga koʼra, T.Sh., “OGʼIR” tan jarohatlari olganligi aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan Oqqoʼrgʼon tuman IIB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 1-qismi (qasddan badanga ogʼir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan.

Визит в гости закончился “тяжкими” телесными повреждениями
Ташкентская область. 22 июня 2020 года примерно в 23:00 часов 41-летний Т.Ш. придя в гости к проживающей в махаллинском сходе граждан “Зарбдор” Аккурганского района 40-летней М.Р., где из-за недопонимания между ним и жителем той же махалли 29-летним Ш.Ю. произошла ссора, в ходе которой Ш.Ю. нанес удары руками и ногами по лицу и различным частям телам Т.Ш.
В результате чего Т.Ш. с полученными телесными повреждениями обратился в районное медицинское учреждение.
Согласно заключению судебно-медицинской экспертизы Т.Ш. получил “ТЯЖКИЕ” телесные повреждения.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Аккурганского района возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений). В настоящее время ведется предварительное следствие.