Jizzax viloyat aholisi uchun sayyor qabullar o‘tkazilmoqda
O‘zbekiston Respublikasi IIVning 24.09.2020 yildagi va Tergov departamentining 21.10.2020 yildagi ko‘rsatma talablari ijrosini taʼminlash maqsadida. 2020 yilning 07 noyabr kuni Jizzax viloyati IIB boshlig‘i o‘rinbosari podpolkovnik M.A.Sattarov tomonidan Jizzax viloyati Jizzax shahar “Jizzaxlik mahallasi” binosida Jizzax shahar aholisi ishtirokida ommaviy sayyor qabul o‘tkazildi.
O‘tkazilgan ommaviy sayyor qabul jarayonida aholi bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri muloqot o‘tkazilib, asosiy eʼtibor ularni qiynab kelayotgan dolzarb muammolarni aniqlash va bevosita joyida ijobiy bartaraf etishga qaratildi.
Ommaviy sayyor qabulda Jizzax shahri aholisidan 8 nafar fuqarodan murojaatlar qabul qilindi, shulardan:
- 1 nafar fuqaroning suv quvurlarini taʼmirlash masalasidagi murojaati 3-sektor rahbariga 2 kunlik muddatga ijro uchun berildi;
- 1 nafar fuqaroning yo‘lni taʼmirlash masalasidagi murojaat MFY raisiga ijro uchun topshirildi, nazoratga olindi;
Shuningdek, 3 nafar fuqarolarning nogironlik nafaqasini rasmiylashtirish, O‘zbekiston Respublikasi fuqaroligini olish, kam tayinlangan oila bo‘lganligi sababli uyini taʼmirlash masalasidagi murojaatlari ijroga qaratilib, nazoratga olindi;
- 1 nafar yashash uyining kadastr hujjatlarini to‘g‘rilash masalasidagi murojaati bo‘yicha huquqiy tushuntirishlar berildi;
- 2 nafar tergov harakatlaridan norozilik masalasidagi murojaat huquqiy tushuntirishlar berilib, joyida qanoatlantirildi.
Jizzax shaharda aholi bilan o‘tkazilgan ommaviy sayyor qabul natijasiga ko‘ra, sektor rahbarlariga o‘zlariga biriktirilgan hududlarga mutasaddi tashkilotlar bilan hamkorlikda doimiy ravishda sayyor qabullarni tashkil etib, aholini muammolarini o‘rganish va ularni ijobiy hal etish choralarini ko‘rish borasida tegishli topshiriq hamda ko‘rsatmalar berildi.

Для жителей Джизакской области проводится выездной приём граждан
В целях исполнения указания МВД Республики Узбекистан от 24.10.2020 года, а так же указания Следственного департамента при МВД Республики Узбекистан от 21.10.2020 года. 07 ноября 2020 года начальником Следственного управления при УВД Джизакской области подполковником М.А.Саттаровым был проведён выездной прием граждан среди населения, который состоялся в здании «Жиззахлик маҳалласи» города Джизака.
Во время выездного приема было проведено прямое общение с населением, основной акцент был сделан на выявлении текущих проблем, которые беспокоят граждан, и по их положительному решению на месте.
Начальником управления было принято 8 граждан. В основном, обращениями граждан послужили такие вопросы, как ремонт водопроводов, дорог, оформление инвалидности, получение гражданства Республики Узбекистан, оказание содействия по ремонту домов мало обеспеченным семьям, исправление кадастровых документов, кроме этого, прозвучали жалобы и по уголовным делам.
Каждый вопрос брался на контроль руководства, для решения которых были даны указания руководителю 3-го сектора, председателю махалли с установлением сроков их исполнения. По ряду обращений даны указания принять меры в срочном порядке. Часть обращений была решена на месте.