Joriy yilning 10 dekabr kuni Namangan viloyati IIB boshlig‘ining o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i podpolkovnik T.M.Mustafaev tomonidan Chortoq tuman Xalq qabulxonasida tuman aholisi ishtirokida sayyor qabul o‘tkazildi.
Qabul jarayonida jami 13 nafar fuqarolardan umumiy 7 ta murojaatlar kelib tushgan bo‘lib, ulardan 3 tasi joyida qanoatlantirildi, 2 nafar fuqarolarning murojaatlari bo‘yicha mutassaddi xodimlarga ko‘rsatmalar berilib, ijrosi nazoratga olindi va 2 ta murojaat bo‘yicha tushuntirish berildi.
Shu bilan birga qabul jarayonida 4 nafar 16 yoshga to‘lgan yoshlarga O‘zbekiston Respublikasining fuqarolik pasportlari tantanali ravishda topshirildi.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Жорий йилнинг 10 декабрь куни Наманган вилояти ИИБ бошлиғининг ўринбосари – Тергов бошқармаси бошлиғи подполковник Т.М.Мустафаев томонидан Чортоқ туман Халқ қабулхонасида туман аҳолиси иштирокида сайёр қабул ўтказилди.
Қабул жараёнида жами 13 нафар фуқаролардан умумий 7 та мурожаатлар келиб тушган бўлиб, улардан 3 таси жойида қаноатлантирилди, 2 нафар фуқароларнинг мурожаатлари бўйича мутассадди ходимларга кўрсатмалар берилиб, ижроси назоратга олинди ва 2 та мурожаат бўйича тушунтириш берилди.
Шу билан бирга қабул жараёнида 4 нафар 16 ёшга тўлган ёшларга Ўзбекистон Республикасининг фуқаролик паспортлари тантанали равишда топширилди.

В Наманганской области продолжаются выездные приёмы граждан.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 10 декабря 2019 года начальником Следственного управления при УВД Наманганской области подполковником Мустафаевым Т.М был проведен выездной прием для населения в здании народной приёмной Чартакского района.
В ходе выездного приема, подполковник Мустафевым Т.М. принял 13 граждан, от которых поступило 7 обращений, 3 обращения были положительно разрешены на месте, по обращениям 2-х граждан даны соответствующие поручения ответственным лицам, исполнение которых были взяты под контроль, кроме этого даны правовые консультации по обращениям 2-х граждан.
Кроме этого в ходе приёма 4 гражданам, достигшим 16-летия, были выданы гражданские паспорта.
На сегодняшний день, на основании утвержденного плана, выездные приемы начальника Следственного Управления при УВД Наманганской области – подполковника Мустафаева Т.М продолжаются, в ходе которых запланировано осуществление приема граждан во всех городах и районах Наманганской области.