Namangan viloyati To‘raqo‘rg‘on tumanda sayyor qabul o‘tkazilgan
2021 yil 06 yanvar kuni Namangan viloyat IIB boshlig‘ining o‘rinbosari podpolkovnik T.M.Mustafayev rahbarligida, Tergov boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari podpolkovnik E.Ya.Ubaydullayev, tergovchi katta leytenant A.X.Nurillayev va To‘raqo‘rg‘on tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi boshlig‘i vazifasini vaqtincha bajaruvchisi kapitan X.B.Soliyevlar ishtirokida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining To‘raqo‘rg‘on tuman Xalq qabulxonasida To‘raqo‘rg‘on tumanida yashovchi fuqarolar bilan tergovga qadar tekshiruv, surishtiruv, dastlabki tergov va pasport (biometrik pasport berish, propiskaga qo‘yish va propiskadan chiqarish, fuqaroligi bo‘lmagan shaxslarga O‘zbekiston Respublikasi fuqaroligini berish) masalalari bo‘yicha sayyor qabul o‘tkazildi.
Sayyor qabulda 10 nafar fuqarolar qabul qilindi.
Ular tomonidan:
-1 nafari Namangan shahri bo‘yicha IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan qo‘zg‘atilgan jinoyat ishi yuzasidan, pullarini undirish;
-1 nafari hozirda uyga muhtoj bo‘lganligi sababli arzon uy-joy olish;
-1 nafari sobiq turmush o‘rtog‘idan aliment pullarini undirish;
-1 nafari To‘raqo‘rg‘on tumani IIB M va FRBdan chet davlatiga chiqish uchun moslashtirilgan pasport olish;
-2 nafari 2020 yil davomida pullarini undirishni so‘rab yozgan arizalari yuzasidan To‘raqo‘rg‘on tumani IIB xodimlari tomonidan ko‘rib chiqilib, fuqarolik ishlari bo‘yicha sudga murojaat qilishligi tushuntirilganligi, shu sababli ushbu arizani qaytadan ko‘rib, pullarini qaytarib olishda amaliy yordam berish masalasida,
-4 nafari Tuman IIB huzuridagi Tergov bo‘limi xodimlari tomonidan ular bilan bog‘liq jinoyat ishlari bo‘yicha qonuniy qaror qabul qilinganligi, Tergov bo‘limi xodimlariga minnatdorchilik masalasida,
Ko‘rib chiqilgan murojaatlarning 6 tasi joyida hal etilib, qanoatlantirildi, 2 tasi tegishliligi bo‘yicha boshqa idoralarga yuborildi va 2 tasi bo‘yicha arizalari olinib, hozirda Tergov boshqarmasida o‘rganilmoqda.

В Туракурганском районе Наманганской области проведён выездной прием граждан
06 января текущего года со стороны Заместителя начальника УВД Наманганской области-начальником Следственного управления подполковником Т.М. Мустафаевым, первым заместителем начальника Следственного управления подполковником Э.Я.Убайдуллаевым, при участии следователя А.Х. Нуриллаева и временно исполняющего обязанности начальника следственного отделения капитана Х.Б.Солиева был проведён выездной прием граждан, который состоялся в здании народной приемной Туракурганского района Наманганской области. В ходе приема были рассмотрены вопросы, касающиеся материалов до следственной проверки, предварительного следствия, а так же вопросы касающиеся выдачи биометрических паспортов, прописки и выписки с места жительства, получение гражданства Республики Узбекистан.
Так же в ходе выездного приема было принято 10 граждан, 1 из которых связанное с оказанием содействия о возмещении причинённого материального ущерба в рамках возбужденного уголовного дела, 1 обращение связанное с оказанием содействия в приобретении дешевого жилья, 1 обращение связанное с оказанием содействия взыскания алиментов с бывшего мужа, 1 обращение связанное с оказанием содействия в получении загран паспорта для выезда за границу, кроме этого в ходе приёма 4 граждан выразили благодарность сотрудникам Следственного отделения Туракурганского района за их работу по расследованию уголовных дел и принятия по ним своевременных законных решений.
Начальником Следственного управления при УВД Наманганской области подполковником Т.М. Мустафаевым 6 обращений граждан были решены на месте, 2 обращения по подследственности направлены в другие органы и 2 обращения взято на контроль.