Guruh guruh boʼlib janjallashishning oqibati pichoqbozlik bilan yakunlandi
Аndijon. 2020 yilning 17 sentyabrь kuni soat 13:20 da Marhamat tumani Qoʼrgʼoncha MFY oʼramida joylashgan jamoat joyi hisoblangan Qoʼrgʼoncha koʼchasida 39 yoshli M.O. va 31 yoshli B.O.,lar bir guruhga birlashib, jamiyatda yurish turish qoidalarini qasddan mensimasdan, muqaddam oʼrtalarida boʼlib oʼtgan pul oldi-berdi masalasida, 54 yoshli M.D., 31 yoshli J.D. va 17 yoshli J.R., lar bilan oʼzaro janjallashib, hech bir sababsiz, qoʼlida boʼlgan oʼtkir tigʼli jism bilan ularga turli koʼrinishda tan jarohatlari yetkazishgan.
Hodisa joyidan 2 dona xoʼjalik pichogʼi ashyoviy dalil tariqasida olingan.
Holat yuzasidan Marhamat tumani IIB huzuridagi Tergov boʼlinmasi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi 3-qismi “g” bandi (bezorilik) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan. M.O. va O.B., lar gumon qilinuvchi tariqasida ishda ishtirok etishga jalb qilinib, protsessual tartibda ushlanganlar.

Групповая ссора закончилась поножовщиной
Андижанская область. 17 сентября 2020 года примерно в 13:20 часов на улице Кургонча махаллинского схода граждан Мархаматского района, считающимся общественным местом 39-летний М.О. и 31-летний Б.О. сговорившись и пренебрегая правилами поведения в обществе, учинив ссору с 54-летним М.Д., 31-летним Ж.Д., 17-летним Ж.Р. , беспричинно острыми предметами нанесли последним телесные повреждения.
В ходе осмотра места происшествия были изъяты два хозяйственных ножа.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Мархаматского района возбуждено уголовное дело по п. «г» ч.3 ст.277 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (хулиганство). М.О. и Б.О. привлечены в качестве подозреваемых и задержаны в процессуальном порядке. Ведется предварительное следствие.