Xulosa chiqarmagan retsidivist
Toshkent viloyati. 2020 yilning 14 iyul kuni soat 20:30 da muqaddam transport vositasini olib qochish jinoyatini sodir etgan xavfli retsidivist 28 yoshli O.O., mast holda, Chirchiq shahar 4-kichik nohiya 20-uyning yon tomonida eshiklari ochiq holatda turgan, oʼziga oldindan tanish boʼlgan 20 yoshli S.U., ga tegishli “Spark” rusumli avtomashinani old haydovchi oʼrindigʼiga oʼtirib avtoulov egasi S.U.,ning koʼz oʼngida, talonchilik yoʼli bilan ochiqdan-ochiq olib qochib ketgan.
Olib borilgan tezkor-qidiruv harakatlari natijasida O.O. ,olib qochilgan “Spark” rusumli avtomashinani Toshkent shahar Yashnobod tumani hududida boshqarib yurgan vaqtida IIB xodimlari tomonidan ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan Chirchiq shahar IIB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 267-moddasi 1-qismi (transport vositasini olib qochish) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan.
Tergov harakatlari natijasiga koʼra, O.O.,ga nisbatan ayb eʼlon qilinib, “qamoqqa olish” tarzidagi ehtiyot chorasi qoʼllanilgan. Jinoyat ishi ayblov xulosasi bilan mazmunan koʼrib chiqishlik uchun jinoyat ishlari boʼyicha Chirchiq shahar sudiga yuborilgan.

Не сделавший выводов рецидивист
Ташкентская область. 14 июля 2020 года примерно в 20:30 часов ранее судимый за угон транспортного средства опасный рецидивист 28-летний О.О. будучи в состоянии алкогольного опьянения, сел в автомобиль марки «Spark», принадлежащий его знакомому 20-летнему С.У. и припаркованного около дома №20 4 микрорайона города Чирчика, после чего на глазах у С.У. открыто угнал данное транспортное средство.
Предпринятыми мерами сотрудниками ОВД О.О. был задержан на угнанном автомобиле на территории Яшнабадского района города Ташкента.
По данному факту Следственным отделом при УВД города Чирчика было возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.267 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (угон транспортного средства).
По результатам предварительного следствия О.О. было предъявлено обвинение и в отношении него избрана мера пресечения в виде «заключения под стражу». Уголовное дело с обвинительным заключением было направлено по подсудности в Суд по уголовным дела города Чирчика.