Andijon. 2020 yil 11 fevral' kuni Paxtaobod tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘linmasi xodimi IIB rahbariyatiga o‘rnatilgan tartibda murojaat qilib, ish yurituvidagi jinoyat ishi bo‘yicha o‘g‘irlik sodir etganlikda gumon qilinuvchi 40 M.X. “Damas” rusumli avtomashinani jarima maydonidan chiqarib berish evaziga unga 200 AQSh dollari va ikki dona printerlarni pora tariqasida taklif qilayotganligini ma'lum qilgan.
Shunga asosan ushbu kunning o‘zida Toshqo‘rg‘on mahallasida o‘tkazilgan tezkor-tadbir jarayonida, M.X. tergov bo‘linmasi xodimiga 200 AQSh dollari va 2 dona printerlarni pora tariqasida berayotgan vaqtida ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan Andijon viloyat prokuraturasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 211-moddasi 1-qismi (pora berish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan va M.X. prosessual tartibda ushlangan. Dastlabki tergov olib borilmoqda.

Пресечена попытка дача взятки сотруднику.
Андижанская область. 11 февраля 2020 года сотрудник Следственного подразделения при ОВД Пахтаободского района обратился в соответствующем порядке руководству ОВД, и указал что привлеченный по уголовному делу в качестве подозреваемого по уголовному делу по факту кражи 40–летний М.Х. предлагает взятку в 200 долларов США и два принтера взамен на освобождение автомобиля марки “Damas”с штраф стоянки.
На основании данного факта, в тот же день на территории махалли Тошкурган было проведено оперативное мероприятие в ходе которого М.Х. был задержан с поличным при передаче 200 долларов и двух принтеров сотруднику следственного подразделения.
По данному факту прокуратурой Андижанской области возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.211 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (дача взятки) М.Х. задержан в процессуальном порядке, ведется предварительное следствие.