Andijon. 2020 yilning 22 iyul kuni soat 17:00 da Xonobod shahar Kampirrovot MFYda yashovchi 36 yoshli O.M., farzandi 16 yoshli Voyaga yetmagan A.N., bilan bir nechta tengdoshlari urishmoqchi ekanligini eshitib qolib, farzandi A.N., ni Xonobod shahar Obi-hayot ko‘chasiga olib borib, u yerda bo‘lgan Voyaga yetmaganlar: 16 yoshli M.A., O.A., K.A., X.N., E.T. hamda E.P., larning yo‘lini to‘sib, ulardan qay biri farzandi A.N., bilan birga-bir urishmoqchi ekanligini so‘rab, dalaga olib o‘tib, M.A. va O.A., lar bilan o‘g‘lini birga-bir urushtirgan.
Janjal vaqtida M.A., ning tanishlari janjalga aralashganligi uchun O.M., farzandining tengdoshlari bo‘lgan M.A., O.A. va X.N.,larni urib tan jarohati yetkazgan.
Shundan so‘ng, M.A. va O.A., lar ota-o‘g‘il bilan urushni davom ettirish maqsadida o‘zlarining 14 nafar tarafdorlarini chaqirishib, O.M. va uning farzandi A.N., larni urmoqchi bo‘lishib, Xonobod shahar Kampirrovot MFYda to‘planishgan vaqtida, bundan Xonobod shahar IIB xodimlari xabar topib, hodisa joyiga yetib borishgan hamda ushbu shaxslarga qonuniy chora ko‘rish maqsadida IIB binosiga olib kelishgan.
Mazkur holat yuzasidan Xonobod shahar IIB huzuridagi Tergov guruhi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi 1-qismi (bezorilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.
Bundan tashqari, M.A. va O.A. hamda ularning 14 nafar tarafdorlariga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Maʼmuriy Javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksining tegishli moddalari bilan maʼmuriy bayonnomalar rasmiylashtirilgan.

Сотрудниками ОВД пресечен крупный конфликт
Андижанская область. 22 июля 2020 года житель махаллинского схода граждан Кампирравот Ханабадского района 36-летний О.М., узнав что его несовершеннолетнего сына А.Н. (16 лет) хотят избить его сврестники, повёз сына на территорию улицы Оби-хаёт, где преградив путь несовершеннолетним (16-лет) М.А., О.А., К.А., Х.Н., Э.Т. и Э.П., спросил кто из них хочет избить его сына, повёл всех на пустырь улицы, где устроил драку «один на один» между своим сыном А.Н. и его сверстниками М.А. и О.А.
Однако О.М., в связи с тем, что сверстники его сына влезли в скандал, сам же нанес телесные повреждения М.А., О.А. и Х.Н.
После этого, М.А. и О.М. в ответ на действия О.М. собрав 14 своих сторонников и направлялись в сторону махаллинского схода граждан Капирровот для разборки с отцом и сыном, но вовремя осведомившиеся о происходящем сотрудники ОВД, выехали на место события и задержав всех участников конфликта доставили в ОВД Ханабадского района для принятия законного решения по данному факту.
Следственной группой при ОДВ Ханабадского района по данному факту было возбуждено уголовное дело по ч. 1. ст. 277 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (хулиганство). Ведутся следственные действия.
Кроме этого в отношении М.А., О.А и их 14 сторонников оформлены протоколы об административных нарушениях по соответствующим статьям Кодекса об административных нарушениях.