Maishiy texnika buyumlarini aldov yoʼli bilan qoʼlga kiritgan firibgar
Toshkent viloyati. 33 yoshli N.J. va boshqalar, Boʼka tumani IIB boshligʼi nomiga ariza bilan murojaat qilib, unda 2019 yilning dekabr va 2020 yilning yanvarь oylari davomida, Boʼka tumanida yashovchi, 34 yoshli G.Ch., ularni aldash yoʼli bilan ishonchlariga kirib, Olmaliq shaxrida joylashgan “Kredit aziya” nomli doʼkondan, pullarini boʼlib toʼlash sharti bilan N.J. va boshqalarning nomlariga jami 134.166.846 soʼmlik turli xildagi maishiy texnika buyumlarini olib, hozirgi kunga kelib G.Ch., olgan narsalarini pullarini toʼlamasdan kelayotganligini maʼlum qilib, ushbu holat yuzasidan unga nisbatan qonuniy chora koʼrishni soʼragan.
Mazkur holat yuzasidan Boʼka tuman IIB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan G.Ch.,ga nisbatan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 3-qismi “b” bandi (firibgarlik) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan.

В Ташкентской области возбуждено уголовное дело по факту мошенничества
Ташкентскся область. Следственный отдел при ОВД Букинского района возбудил уголовное дело по п. «б» ч.3 ст.168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан - мошенничество совершенное повторно или опасным рецидивистом.
Поводом для возбуждения уголовного дела послужило заявление 33-летнего Н.Ж. и других. Установлено что житель Букинского района 34-летний Г.Ч. обещая гражданам приобрести бытовую технику в рассрочку в магазине «Кредит Азия», расположенного в городе Алмалык, войдя тем самым в доверие граждан обманным путём получил 134.166.846 сум, однако по сей день обещанного не выполнил.
В настоящее время по уголовному делу ведется предварительное следствие.
Уважаемые граждане будьте осторожны, не попадайтесь в сети мошенников, приобретая какую-либо продукцию обращайтесь только в официальные представительства или дилерам торговых пунктов.