Geroin oʼtkazishga suiqasd qilgan shaxs ushlandi
Samarqand. 2020 yilning 22 avgust kuni soat 07.00 da IIB va DXX xodimlari bilan hamkorlikda tuman prokurorining sanktsiyasiga asosan Urgut tumani “Mirzabogʼlon-Chep” mahallasida muqaddam giyohvandlik vositalarini qonunga xilof ravishda muomala qilishdan iborat jinoyat sodir etganligi uchun sudlangan 49 yoshli X.Ya., ning yashash uyi koʼzdan kechirilganida, yashash uyining oshxonasida joylashgan gaz plitasining tagidan polietilen paket boʼlagiga oʼralgan 0,34 gramm “geroin” giyohvandlik vositasi saqlanayotganligi aniqlangan va oʼrnatilgan tartibda rasmiylashtirib olingan.
Mazkur holat yuzasidan Urgut tumani boʼyicha IIO FMB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan X.Ya., ga nisbatan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 25,273-moddasi 5-qismi (Giyohvandlik vositalarini koʼp miqdorda qonunga xilof ravishda sotishga suiqasd qilish) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan.

Задержан мужчина хранивший героин в целях сбыта
Самаркандская область. 22 августа 2020 года примерно в 07:00 часов на основании санкционированного районным прокурором постановления, в махалле «Мирзабоглон-Чеп» Ургутского района сотрудниками ОВД и СГБ было осмотрено жилище ранее судимого за совершение преступления составляющего незаконный оборот наркотических средств 49-летнего Х.Я., в ходе которого было установлено, что Х.Я. незаконно хранит целлофановый сверток с 0,34 граммами наркотического средства «героин», которые были изъяты в установленном порядке.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД Ургутского района в отношении Х.Я. возбуждено уголовное дело по ч.5 ст.ст. 25,273 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (покушение на сбыт наркотических средств в крупном размере).
По уголовному делу Х.Я. привлечен в качестве подозреваемого и задержан в процессуальном порядке. Предварительное следствие продолжается.