200.000 АQSh dollariga chuv tushurgan shaxsga nisbatan jinoyat ishi qoʼzgʼatildi
Namangan. 25 yoshli I.M., oʼzganing mulkini firibgarlik yoʼli bilan qoʼlga kiritish maqsadida, 2019 yilning 22 mart kuni Namangan shahrida 36 yoshli N.А., ning ishonchiga kirib, unga tegishli jami 10.000 dona transport vositasi ustiga osma gʼiloflarga xaridor topganligini, ularni sotib pulini 10-15 kunda berishini aytib, aldab, har bir osma gʼiloflarni 20 АQSh dollaridan kelishib, jami 200.000 АQSh dollariga teng boʼlgan osma chexollarni olib ketib, ularni sotib yuborib, vaʼdasini ustidan chiqmasdan pullarni oʼzining ehtiyojlari uchun sarflab yuborgan.
Mazkur holat yuzasidan Namangan shahri boʼyicha IIO FMB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan I.M., ga nisbatan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 4-qismi “a” bandi (firibgarlik) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan. Hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

В отношении мужчины обманувшего на 200.000 долларов США возбуждено уголовное дело
Наманганская область. 25-летний И.М. в целях завладения чужого имущества 22 марта 2019 года в городе Намангане войдя в доверие 36-летнего Н.А. обманом сообщив о том, что нашел клиентов на 10.000 шт. подвесных чехлов от транспортных средств, по 20 долларов США за каждую, завладел продукцией на общую сумму 200.000 долларов США, после чего обещанного не выполнив, продал продукцию, вырученные деньги истратил на свой нужды.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД города Наманган в отношении И.М. возбуждено уголовное дело по п. “а” ч.4 ст.168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (мошенничество). В настоящее время ведется предварительное следствие.