Surxondaryo viloyati. 2021 yilning 04 fevral kuni soat 15:00 da 40 yoshli Nodira B., ning arizasiga asosan IIB xodimlari tomonidan Denov tumanidagi MFY.,lardan birida o‘tkazilgan tezkor tadbir davomida, 31 yoshli Baxrom U., Nodira B.,ning video tasvirini internetdagi ijtimoiy tarmoqlariga tarqatmasligi va uning Rossiya Federatsiyasida ishlab yurgan turmush o‘rtog‘iga “Telegram” messendjeri orqali yubormasligi hamda o‘ziga tegishli uyali telefon apparatidan o‘chirib yuborishi evaziga 500 AQSH dollari miqdoridagi pullarni berishini talab qilib, tovlamachilik yo‘li bilan Nodira B.,dan 5.200.000 so‘m pullarni olayotgan vaqtida ushlanib, ushbu pullar Baxrom U.,dan ashyoviy dalil tariqasida rasmiylashtirib olingan.
Mazkur holat yuzasidan Denov tumani IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan Bahrom U.,ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 165-moddasi 1-qismi (tovlamachilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

Честь женщины сохранена, а вымогатель, пытавшийся ее опозорить, пойман с поличным
Сурхандарьинская область. 04 февраля текущего года в 15:00 часов в правоохранительные органы с заявлением обратилась 40-летняя Надира Б., в своем заявлении женщина просила принять законные меры в отношении 31-летнего Бахрома У., который требовал у нее деньги в размере 500 долларов США в замен на не распространение через социальные сети, а так же не отправки через «Telegram» мессенджер ее мужу находящегося в данное время на заработках в Российской Федерации имеющегося у него в телефоне видео позорящие ее честь и достоинство. В ходе проведенного оперативного мероприятия по заявлению вышеуказанной гражданки Бахром У. был задержан сотрудниками правоохранительных органов Денаувского района в момент получения им 5.200.000 сум от Надиры Б.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД Денаувского района возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.165 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (вымогательство).