Boshqaruvni yo‘qotish o‘limga olib keldi
Samarqand. 2020 yilning 24 may kuni soat 18:00 da haydovchi 39 yoshli K.T. boshqaruvida bo‘lgan “Matiz” rusumli avtomashinasini Ishtixon tumani “Azamat” maxallasi Nurobod qishlog‘i hududidan o‘tuvchi yo‘lda boshqarib borib, boshqaruvni yo‘qotishi oqibatida, harakat yo‘nalishi bo‘yicha yo‘lning chap tomon chekkasida joylashgan Xatirchi kanalining kichik irmog‘ining tushib ketib, yo‘l-transport hodisasi sodir etgan.
Natijada avtomashinada bo‘lgan yo‘lovchi 39 yoshli M.U. tan jarohati olib, Xatirchi kanalining kichik irmog‘ining suv oqimiga tushib ketib vafot etganligi aniqlangan. M.U., ning murdasi hodisa joydan suv oqimi bo‘yicha 430 metr uzoqlikda kanalning kichik irmog‘ining suv oqimidan topilgan.
Holat yuzasidan Ishtixon tuman IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi (odam o‘limiga sabab bo‘lgan transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.
Xurmatli haydovchilar, transport vositasini boshqarayotgan vaqtingizda xushyor va sergak bo‘lishingizni so‘raymiz.

Потеря управления повлекшая смерть пассажира
Самаркандская область. 24 мая 2020 года примерно в 18:00 часов водитель автомобиля марки “Matiz” 39-летний К.Т. управляя автомобилем по дороге пролегающей по территории села Нуробод махаллинского схода граждан “Азамат” Иштиханского района, потерял управление над автомобилем в результате чего съехал в канал Хатирчи, расположенный по левую сторону дороги.
В результате чего, пассажир автомобиля 39-летней М.У. получив тяжкие телесные повреждения, упав в оду канала скончался, тело пострадавшего обнаружили в 430 метрах от места происшествия вдоль течение канала.
По данному факту Следственным отделом при Иштиханского района возбуждено уголовное дело по ч.2 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее смерть человека), ведется предварительное следствие.
Уважаемые водители, убедительно просим Вас быть внимательными и бдительными при управлении транспортными средствами.