Voyaga yetmagan shaxs tomonidan sodir etilgan jinoyat fosh qilindi.
Samarqand. 2020 yil 28 yanvar kuni 36 yoshli N.R. Kattaqoʼrgʼon shahar IIBga ariza bilan murojaat qilib, unda 2020 yil 01 yanvar kunidan 28 yanvar kuniga qadar boʼlgan vaqt oraligʼida, nomaʼlum shaxs uning “Damariq” mahallasida joylashgan uyiga gʼayriqonuniy ravishda kirib,umumiy miqdori 18.200.000 soʼmlik har xil turdagi qimmatbaho buyumlarini yarishin ravishda oʼgʼirlab ketganligini maʼlum qilgan.
Mazkur holat yuzasidan Kattaqoʼrgʼon shahar IIB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan nomaʼlum shaxsga nisbatan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi “g” bandi (uy-joyga gʼayriqonuniy ravishda kirib sodir etilgan oʼgʼirlik) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan.

Раскрыто преступление совершенное несовершеннолетним.
Самаркандская область. 28 января 2020 года, жительница Каттакургнаского района, 36-летняя Н.Р. обратилась с заявлением в ОВД Каттакурганского района, в котором указала, что неизвестное лицо в период с 1 января по 28 января, противоправно проникнув в дом, расположенный в махалле Дамарик, откуда похитил различного рода ценности на общую сумму 18.200.000 сум.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Каттакурганского района было возбуждено уголовное дело по п. «г» ч.2 ст.169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (кража, совершенная с противоправным проникновением в жилище).
В ходе следственно-оперативных мероприятий, было установлено, что данное преступление совершил несовершеннолетний местный житель 16-летний Р.К., у которого в качестве вещественных доказательств была изъята часть похищенных ценностей.
Несовершеннолетний Р.К. был привлечен в качестве подозреваемого при участии законного представителя. Предварительное следствие продолжается.